Bezpieczne wakacje #UbezpieczSieZglowa

Wpis jest kolejnym z serii #UbezpieczSieZglowa w której staram się przybliżyć Ci meandry ubezpieczeniowego świata. Zapraszam do lektury!

Sezon urlopowy w pełni więc dzisiejszy wpis poświęcimy ubezpieczeniu turystycznemu.

Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że w ferworze przygotowań do długo wyczekiwanego urlopu ciężko myśleć o tak przyziemnych rzeczach jak ubezpieczenie. Jednak doświadczenie wskazuje, że warto. Chociażby po to, żeby na zasłużonych wakacjach wypoczywać ze spokojną głową.

Poniżej trzy główne powody, dla których warto ubezpieczyć się przed wyjazdem na wakacje:

  • Pokrycie kosztów leczenia oraz akcji ratowniczej w górach i na morzu

Mając wykupioną polisę nie musimy się martwić o wysokie koszty w przypadku wystąpienia choroby bądź wypadku – jeśli jesteś odpowiednio ubezpieczony wystarczy kontakt z infolinią towarzystwa ubezpieczeniowego aby uzyskać wsparcie albo zorganizować transport do placówki medycznej.

  • Koszty transportu do Polski w przypadków problemów ze zdrowiem lub wypadku

Jak możesz trafnie przypuszczać, transport medyczny z miejsca gdzie spędzasz urlop do Polski jest to bardzo drogi – szczególnie jeśli nie masz odpowiedniego ubezpieczenia i wszystkie koszty musiałbyś pokryć sam. W przypadku odpowiednio dobranego ubezpieczenia – polisa pokryje koszty transportu medycznego.

  • Rozszerzenie polisy o OC

Zbita szyba od prysznica? Uszkodzony mebel? A może telefon innego wczasowicza? Może się zdarzyć, że podczas urlopu coś zniszczysz lub uszkodzisz – odpowiednie rozszerzenie polisy o OC spowoduje, że towarzystwo ubezpieczeń weźmie na siebie całość bądź część wypłaty odszkodowań za wyrządzone szkody (zgodnie z kwotą do jakiej zdecydowałeś się ubezpieczyć).

Więcej informacji związanych z ubezpieczeniami turystycznymi wkrótce! Bądź na bieżąco i #UbezpieczSieZglowa.

Odwiedź nas na gdańskim Ujeścisku lub skontaktuj się z nami telefonicznie bądź mailowo. Bądź świadomy i #UbezpieczSieZglowa!

Gdańsk Ujeścisko, ul. Piotrkowska 21C, 80-180 Gdańsk

#Ujeścisko #Ubezpieczenia #IbisUbezpieczenia #GdanskUbezpieczenia #UbezpieczeniaUjescisko #AgencjaUbezpieczeniowaGdansk #AgencjaUbezpieczeniowaUjescisko #Piotrkowska #Ibis