#AllRisk czyli formuła na wypasie #UbezpieczSieZglowa

Jeśli miałbym porównać pakiety ubezpieczeń do samochodów, to #AllRisk byłby jednym z tych luksusowych, dobrze wyposażonych aut, które każdy chciałby mieć. Z ubezpieczeniami jest podobnie – przy formułach all risk ubezpieczenia o zwykłych zakresach wypadają jak autko niskiej klasy z podstawowym wyposażeniem przy Ferrari.

CO MA ALLRISK CZEGO NIE MA ZWYKŁE UBEZPIECZENIE?

Zakresy ubezpieczeń możemy w tym wypadku podzielić na dwie kategorie: ubezpieczenie od ryzyk nazwanych (zwykłe) oraz ubezpieczenie all risk – nasze Ferrari.

Różnica pomiędzy nimi jest dość prosta. Przy ubezpieczeniu zwykłym ubezpieczyciel zobowiązuje się wypłacić odszkodowanie w konkretnych, nazwanych przypadkach (np. w wyniku gradobicia). Natomiast w przypadku formuły all risk zobowiązuje się do wypłaty odszkodowania praktycznie w każdym wypadku. Wyjątki od tej reguły są wprost wskazane w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (czyli w OWU).

JAK TO DZIAŁA W PRAKTYCE?

Wracając do naszych samochodów – można powiedzieć, że w przypadku zwykłego ubezpieczenia ubezpieczyciel mówi – w twoim aucie będą działać światła, wycieraczki i silnik. I tyle. Natomiast w Ferrari będzie działało wszystko oprócz funkcji opiekania grzanek na śniadanie. Czy w takim wypadku w Ferrari działają podgrzewane fotele? W naszym przykładzie tak – bo działa wszystko oprócz opiekacza.

Tak samo z zakresem ubezpieczenia – jeśli wybrałeś zwykłą formułę np. przy ubezpieczeniu autocasco to w OWU będzie dokładnie wymienione jakie ryzyka ta polisa obejmuje (np. kolizja drogowa, kradzież samochodu czy zderzenie ze zwierzęciem na drodze). W przypadku formuły all risk – twoja polisa będzie obejmowała wszystkie zdarzenia, zarówno nazwane jak i nie nazwane, które nie są wyraźnie wyłączone w OWU.

Przykładem takiego wyłączna może być znajdowanie się kierowcy pod wpływem alkoholu w momencie zdarzenia.

W JAKICH RODZAJACH UBEZPIECZEŃ WYSTĘPUJE ALLRISK?

Formuły typu all risk pojawiają się w różnych rodzajach produktów np. w ubezpieczeniach majątkowych (nieruchomości, firm lub autocasco). Gdy podejmujesz decyzję o zawarciu umowy ubezpieczenia, zawsze dowiedz się, czy w tej kategorii produktów, które wybrałeś jest przewidziana formuła all risk.

Co więcej, różnica w cenie pomiędzy zwykłym zakresem ubezpieczenia a zakresem all risk może Cię miło zaskoczyć. Pamiętaj – im szerszy zakres ubezpieczenia, tym większa gwarancja uzyskania odszkodowania, tym większy spokój i mniej nerwów po Twojej stronie.

#UbezpieczSieZglowa świadomie i bezpiecznie.

Odwiedź nas na gdańskim Ujeścisku lub skontaktuj się z nami telefonicznie bądź mailowo. Bądź świadomy i #UbezpieczSieZglowa!

Gdańsk Ujeścisko, ul. Piotrkowska 21C, 80-180 Gdańsk

#Ujeścisko #Ubezpieczenia #IbisUbezpieczenia #GdanskUbezpieczenia #UbezpieczeniaUjescisko #AgencjaUbezpieczeniowaGdansk #AgencjaUbezpieczeniowaUjescisko #Piotrkowska #Ibis