ASSISTANCE – W CZYM MOŻEMY CI POMÓC? #UbezpieczSieZglowa

Pomyśl, gdzie dzwonisz, gdy np. zgubisz klucze lub Twoja pralka odmówi posłuszeństwa? W większości przypadków pierwszym telefonem będzie małżonek lub partner/ka. Kolejnym zapewne odpowiedni usługodawca. A gdybym powiedział Ci, że Twoim pierwszym telefonem powinien być ubezpieczyciel? Przeczytaj i dowiedz się jak dodatkowo możesz wykorzystać swoją polisę mieszkaniową i zaoszczędzić.

Assistance w produktach ubezpieczeniowych z reguły kojarzony jest z holowaniem auta. Jest to skojarzenie prawidłowe, ale bardzo krzywdzące dla ogromnego wachlarza usług związanych z opcjami assistance oferowanych przy różnego rodzaju polisach, w tym np. mieszkaniowych.

MASZ POLISĘ NA MIESZKANIE – MASZ ASSISTANCE

Dzisiaj opowiem Ci o opcjach assistance przy ubezpieczeniu mieszkania. Co jest najciekawsze i najważniejsze – często posiadasz assistance i nawet o tym nie wiesz. Sprawdź, jak dodatkowo możesz skorzystać ze swojej polisy mieszkaniowej i oszczędzić pieniądze.

POMOCNA DŁOŃ – BEZPŁATNIE

Na czym polega cała magia assistance w polisach mieszkaniowych? Głównie na tym, że w większości przypadków płacąc za ubezpieczenie mieszkania, assistance w podstawowym wariancie masz gratis. Warto dowiedzieć się, co wchodzi w zakres takiego prezentu od ubezpieczyciela. Często są to drobne naprawy i usługi takie jak ślusarz, hydraulik, elektryk, dekarz czy szklarz. W jednym z towarzystw ubezpieczeniowych podstawowy assistance dodawany do polisy mieszkaniowej zupełnie bezpłatnie obejmuje np. naprawy sprzętu AGD/RTV/PC do 1500 zł.

PRZYKŁAD? PROSZĘ

Popsuła Ci się pralka – sprawdzasz i widzisz, że masz w swoim assistance naprawę sprzętów AGD w domu. Zgłaszasz szkodę a ubezpieczyciel umawia wizytę usługodawcy, który naprawi pralkę w ramach assistance, czyli dla Ciebie – bezpłatnie. To, czy cała usługa (czasami nawet z częściami które należy wymienić) będzie bezpłatna, czy tylko jej część – zależy oczywiście od zakresu polisy, niemniej jednak, zanim wezwiesz specjalistę na własną rękę, sprawdź, czy ubezpieczyciel nie zaoferował pokrycia tej szkody w ramach twojego ubezpieczenia.

CZY WIESZ, ŻE

W ramach mieszkaniowego assistance często znajdują się tak różne usługi, że bez przeczytania informacji produktowej nie domyśliłbyś się, że jest to możliwe? Jednym z takich przykładów jest pokrycie kosztu korepetycji dla dziecka w wypadku choroby czy naprawa uszkodzonego roweru. Miłośników zwierząt natomiast zainteresuje assistance przy pogryzieniu lub potrąceniu pupila.

JESZCZE WIĘCEJ PRZYKŁADÓW

Kolejne nietypowe usługi, które często znajdują się w zakresie bezpłatnego assistance, to np. usługa concierge z której możesz skorzystać zlecając np. znalezienie i zamówienie biletów na koncert lub usługa wizyty domowej lekarza lub pielęgniarki – szczególnie ceniona przez klientów, którzy są rodzicami małych dzieci. Sprawdź, ile razy w ciągu roku możesz z takiej usługi skorzystać i oszczędź czas oraz pieniądze.

WARTOŚĆ DODANA

Oczywiście, można wykupić warianty assistance, które zapewniają jeszcze większy wachlarz usług czy zdarzeń. Jednak najważniejsza informacja, którą warto zapamiętać z tego wpisu jest taka, że jeśli masz polisę na mieszkanie, to najprawdopodobniej masz również assistance w podstawowym zakresie – zapytaj swojego agenta, co się w nim zawiera. Myślę, że możesz zostać pozytywnie zaskoczony.

Odwiedź nas na gdańskim Ujeścisku lub skontaktuj się z nami telefonicznie bądź mailowo. Bądź świadomy i #UbezpieczSieZglowa!

Gdańsk Ujeścisko, ul. Piotrkowska 21C, 80-180 Gdańsk

#Ujeścisko #Ubezpieczenia #IbisUbezpieczenia #GdanskUbezpieczenia #UbezpieczeniaUjescisko #AgencjaUbezpieczeniowaGdansk #AgencjaUbezpieczeniowaUjescisko #Piotrkowska #Ibis