Lekcja 1: NNW dla dzieci #BackToSchool #UbezpieczSieZglowa

Koniec wakacji zbliża się nieuchronnie a wraz z nim ruszają pełną parą przygotowania do nowego roku szkolnego. W ferworze wrześniowych zakupów warto pomyśleć również o rzeczach mniej oczywistych, takich jak ubezpieczenie naszej pociechy od następstw nieszczęśliwych wypadków. Dzisiaj kilka słów o tym czym jest NNW dla dzieci oraz dlaczego jest tak istotne.

Jeśli z początkiem września do szkoły pomaszerują twoje dzieci, to teraz jest dobry moment by zadbać o ich bezpieczeństwo w nadchodzącym roku.

Minęły już czasy, gdy wraz z legitymacją szkolną praktycznie każde dziecko co roku odbierało ubezpieczenie NNW (czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków). Obecnie to rodzice muszą pamiętać o tym, żeby ubezpieczyć swoje maluchy. Pamiętam, że zawsze takie ubezpieczenie miałem, choć nawet do końca nie wiedziałem po co. Dzisiaj krótkie wyjaśnienie tematu i obiecuję – nie będzie kartkówki.

Polisy NNW mają za zadanie stanowić ochronę na wypadek zajścia nieszczęśliwego wypadku z udziałem ubezpieczonego dziecka. 

Ubezpieczonymi co do zasady mogą być dzieci do 18 roku życia, jednak towarzystwa ubezpieczeniowe coraz częściej oferują taką możliwość również osobom do 26-go roku życia które uczą się dziennie.

Podstawowym zadaniem polisy jest wypłata odszkodowania w wyniku powstałego uszczerbku na zdrowiu (np. złamania). Dodatkowo, w zależności od wybranego produktu ubezpieczeniowego, polisa może obejmować np. oparzenia, odmrożenia, pogryzienia przez zwierzęta czy zwrot kosztów za leczenie i rehabilitację.

Bardzo istotne jest to, że dzięki takiemu ubezpieczeniu twoje dziecko jest objęte ochroną ubezpieczeniową nie tylko w szkole ale również w domu, na wakacjach czy podczas zajęć pozaszkolnych.

Na co zwrócić uwagę wybierając wariant polisy NNW? Przede wszystkim na zakres ubezpieczenia, czyli na to, jakie zdarzenia dana polisa obejmuje oraz na sumę ubezpieczenia. Im wyższa suma ubezpieczenia, tym wyższa kwota wypłacana przez towarzystwo w sytuacji nieszczęśliwego wypadku.

Przydatną informacją jest również to, że polisy NNW tego typu nie są dużym obciążeniem dla domowego budżetu (który z reguły na początku roku szkolnego i tak jest rozciągnięty do granic możliwości). Produkty ubezpieczeniowe tej kategorii potrafią kosztować już od kilku groszy dziennie (np. 34 zł za cały rok).

Już dzisiaj dopisz zawarcie polisy NNW dla dziecka do listy wrześniowych zadań i w nowym roku szkolnym bądź przygotowany na piątkę!

Odwiedź nas na gdańskim Ujeścisku lub skontaktuj się z nami telefonicznie bądź mailowo. Bądź świadomy i #UbezpieczSieZglowa!

Gdańsk Ujeścisko, ul. Piotrkowska 21C, 80-180 Gdańsk

#Ujeścisko #Ubezpieczenia #IbisUbezpieczenia #GdanskUbezpieczenia #UbezpieczeniaUjescisko #AgencjaUbezpieczeniowaGdansk #AgencjaUbezpieczeniowaUjescisko #Piotrkowska #Ibis