Ubezpieczenie domku letniskowego #UbezpieczSieZglowa

Wraz z pierwszymi oznakami jesieni wielu szczęśliwych posiadaczy domków letniskowych zaczyna myśleć o zamknięciu sezonu. Oznacza to z reguły pozostawienie działki i domku wraz z całym znajdującym się tam dobytkiem na długie miesiące bez opieki. Warto pomyśleć o dodatkowym parasolu ochronnym dla naszego działkowego majątku by móc cieszyć się nim jak najdłużej, a w razie ewentualnych szkód – móc szybko przywrócić działkę do stanu pierwotnego.

Tak naprawdę ubezpieczenie domku letniskowego i działki może Ci się przydać przez cały rok, jeśli jednak jeszcze się na nie zdecydowałeś, to początek jesieni jest najlepszym momentem na podjęcie tego kroku.

Nawet jeśli jesteś odpowiedzialnym właścicielem i zawsze pilnujesz, żeby zamykając sezon na działce: porządnie zamknąć wszystkie okna, spuścić wodę z rur, odłączyć całą instalację i upewnić się, że wszystkie zamki zostały zamknięte (wiem, dużo tych czynności – sam też często je powtarzam), to niestety i tak twój domek i działka mogą zostać narażone na zniszczenia i szkody.

Co się może stać na działce? Otóż okazuje się, że wiele.

Jedną z najczęstszych przyczyn działkowych szkód są siły przyrody. Gwałtowne zmiany pogodowe skutkujące np. silnym wiatrem (który może np. pozbawić twój domek dachu bądź spowodować obalenia drzewa na twoją nieruchomość), obfitymi burzami (zalanie) czy wyładowaniami atmosferycznymi (pożar np. w wyniku uderzenia pioruna) mogą poważnie uszkodzić domek letniskowy i wyposażenie, które się w nim znajduje.

Odpowiednio wybrany wariant ubezpieczenia ochroni Cię przed koniecznością pokrycia tych strat z własnej kieszeni.

Oczywiście niestety nie można pominąć drugiej częstej przyczyny zniszczeń, czyli ingerencji w nasz majątek przez drugiego człowieka. Poza sezonem na ogródkach działkowych często dochodzi do włamań, kradzieży czy dewastacji mienia. W zależności od zakresu ubezpieczenia towarzystwa oferują ochronę od wymienionych sytuacji w pakiecie podstawowych bądź za dodatkową dopłatą. Dlatego przy wyborze polisy tak ważne jest, by zawsze dokładnie ustalić jakiego zakresu ubezpieczenia potrzebujesz i jakich szkód najbardziej się obawiasz.

Pamiętasz wpis o rażącym niedbalstwie? Dzisiaj kolejny przykład zastosowania tego pojęcia – niektóre polisy swoim zakresem obejmą również sytuacje i szkody do których doszło w wyniku twojego rażącego niedbalstwa, czyli np. pozostawienia włączonego grzejnika elektrycznego i spowodowania w ten sposób pożaru.

Kolejnym niestandardowym rozszerzeniem polisy może być np. ochrona przed nietypowymi sytuacjami, których nie przewiduje podstawowy pakiet (np. zwarcie spowodowanie działalnością gryzoni).

Co możesz ubezpieczyć?

Samą nieruchomość, czyli najczęściej domek letniskowy. Często znaczenie ma, czy twój domek jest rzeczywiście domkiem, czyli czy jest na stałe powiązany z gruntem, czy nie (jak np. domki holenderskie, które można przenosić). Ubezpieczyć można także wyposażenie jakie znajduje się na działce takie jak np. sprzęt RTV/AGD, ogrodniczy czy sportowy.

Na co zwrócić uwagę przy zawieraniu ubezpieczenia? Przede wszystkim na zakres ubezpieczenia (czy odpowiada on naszym oczekiwaniom, czy jesteśmy świadomi, co się w nim znajduje) oraz na ograniczenia lub wyłączenia ochrony ubezpieczeniowej.

Odwiedź nas na gdańskim Ujeścisku lub skontaktuj się z nami telefonicznie bądź mailowo. Bądź świadomy i #UbezpieczSieZglowa!

Gdańsk Ujeścisko, ul. Piotrkowska 21C, 80-180 Gdańsk

#Ujeścisko #Ubezpieczenia #IbisUbezpieczenia #GdanskUbezpieczenia #UbezpieczeniaUjescisko #AgencjaUbezpieczeniowaGdansk #AgencjaUbezpieczeniowaUjescisko #Piotrkowska #Ibis