Pamiętaj o przeglądach domu! #UbezpieczSieZglowa

Jeśli jesteś właścicielem domu jednorodzinnego, to zachęcam Cię do zapoznania się z dzisiejszym wpisem – te kilka zainwestowanych minut może Ci oszczędzić sporo pieniędzy i nerwów.

Dzisiaj opowiem Ci o bardzo ważnej kwestii związanej z ubezpieczeniem domu jednorodzinnego a mianowicie – o Twoich obowiązkach, których niedopełnienie może skutkować brakiem wypłaty polisy w sytuacji powstałej szkody.

Dlaczego to widza skierowana do właścicieli domów?

Oczywiście zawsze serdecznie zapraszam wszystkich to poszerzania swojej wiedzy ubezpieczeniowej – po to powstała ta seria. Jednak jeśli jesteś właścicielem mieszkania w budynku, którym zarządza wspólnota mieszkaniowa lub spółdzielnia, to na tych podmiotach spoczywają obowiązki o których będziemy dzisiaj rozmawiać.

Z drugiej strony, zawsze możesz pokusić się o sprawdzenie, czy zarząd wspólnoty mieszkaniowej o tych obowiązkach pamięta.

Przeglądy.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, na właścicielach domów spoczywa obowiązek dopilnowania by nieruchomość miała odpowiednie i aktualne przeglądy. Warto podkreślić, że najważniejszym aspektem tego tematu jest to oczywiście bezpieczeństwo – regularne przeglądy mają na celu prewencję przed niebezpiecznymi i groźnymi w następstwach sytuacjami takimi jak np. pożar domu.

Z ubezpieczeniowego punktu widzenia, fakt przeprowadzania regularnych przeglądów domu zgodnie z obowiązującymi przepisami jest również bardzo istotny – brak ważnych przeglądów może stanowić dla ubezpieczyciela podstawę do odmowy wypłaty polisy.

Wiedziałeś? Bądź świadomy i pamiętaj o przeglądach!

Poniżej kilka przykładów obowiązkowych przeglądów, które każdy właściciel powinien regularnie wykonywać:

  • przegląd instalacji gazowej,
  • przegląd przewodów kominowych (dymowych, spalinowych, wentylacyjnych),
  • czyszczenie okresowe przewodów kominowych,
  • przegląd instalacji elektrycznej,
  • przegląd stanu technicznego kotłów
  • stan techniczny ogólny budynku (np. elewacji czy balkonów).

Zwróć uwagę na częstotliwość danych przeglądów (niektóre należy wykonać co roku, inne co dwa lub więcej lat). Pamiętaj, że zawsze dane przeglądy powinna wykonywać osoba o odpowiednich udokumentowanych kwalifikacjach.

Odwiedź nas na gdańskim Ujeścisku lub skontaktuj się z nami telefonicznie bądź mailowo. Bądź świadomy i #UbezpieczSieZglowa!

Gdańsk Ujeścisko, ul. Piotrkowska 21C, 80-180 Gdańsk

#Ujeścisko #Ubezpieczenia #IbisUbezpieczenia #GdanskUbezpieczenia #UbezpieczeniaUjescisko #AgencjaUbezpieczeniowaGdansk #AgencjaUbezpieczeniowaUjescisko #Piotrkowska #Ibis