Kto jest kim na polisie OC? #UbezpieczSieZglowa

Dzisiaj będzie trochę o pojęciach, które funkcjonują przy polisach OC na pojazdy mechaniczne. Jak zwykle – diabeł tkwi w szczegółach i czasami potrafi nieźle namieszać.

Ubezpieczony a Ubezpieczający

Najprościej rzecz ujmując, ubezpieczonym jest właściciel pojazdu (osoba, która figuruje w dowodzie rejestracyjnym pojazdu). Przykład: Jeśli kupię Ferrari i zarejestruję je na siebie, to w umowie ubezpieczenia OC tegoż wspaniałego pojazdu będę figurować jako ubezpieczony.

Co za tym idzie?

Chociażby fakt, że to ja będę budować swoją historię ubezpieczeniową (zniżki za kolejne bezszkodowe lata) i w razie zdarzenia to ja posiadam polisę OC.

Ubezpieczający.

Jeśli osobiście pójdę ubezpieczyć moje Ferrari, to będę jednocześnie ubezpieczonym i ubezpieczającym. Może się jednak zdarzyć, że ubezpieczony i ubezpieczający to dwie różne osoby. Przykład: Jeśli nie będę mógł ubezpieczyć Ferrari osobiście i poproszę o to żonę, to żona będzie ubezpieczającym a ja ubezpieczonym.

Różnica jest na tyle istotna, że ubezpieczający (który nie jest jednocześnie właścicielem pojazdu) mimo, że widnieje na polisie, to nie buduje swojej historii ubezpieczeniowej ani nie jest chroniony zawartą polisą OC. Jest osobą, która zawarła polisę ubezpieczeniową dla właściciela pojazdu.

Pamiętaj – tylko osoba, która jest właścicielem pojazdu (widnieje w dowodzie rejestracyjnym) będzie ubezpieczonym na polisie OC tego pojazdu.

Odwiedź nas na gdańskim Ujeścisku lub skontaktuj się z nami telefonicznie bądź mailowo. Bądź świadomy i #UbezpieczSieZglowa!

Gdańsk Ujeścisko, ul. Piotrkowska 21C, 80-180 Gdańsk

#Ujeścisko #Ubezpieczenia #IbisUbezpieczenia #GdanskUbezpieczenia #UbezpieczeniaUjescisko #AgencjaUbezpieczeniowaGdansk #AgencjaUbezpieczeniowaUjescisko #Piotrkowska #Ibis