Ubezpieczenie szyb

Wystarczy niewielki kamień na drodze, który odskoczy spod kół innego pojazdu albo zbyt mocno kopnięta przez dzieci piłka. Cena wymiany szyby samochodowej czy okna w salonie może być bardzo wysoka.

Ochrona szyb to ubezpieczenie bardzo mało popularne i niedocenianie, a jej zadaniem jest zabezpieczenie w Twoim majątku wszystkich szyb. Oczywiście w zależności jakie dokładnie ubezpieczenie szyb wybierzesz. Istnieje kilka opcji m.in ubezpieczenie szyb tylko w samochodzie, czy tylko w domu ty wybierasz.

Takie ubezpieczenie obejmuje zorganizowanie i pokrycie kosztów naprawy lub wymiany szyby (w zależności o rodzaju uszkodzenia) przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Ubezpieczenie szyb możesz kupić zarówno z OC, jak i AC.

Warto dodać, że jeśli posiadasz ubezpieczenie AC, to w razie likwidacji szkód z polisy szybowej w aucie, nie stracisz zniżek na autocasco. Towarzystwa zgłaszając szkody do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, najczęściej zaznaczają z jakiej polisy była likwidowana szkoda. Zniszczenia szybowe są traktowane nieco inaczej.

Jak to działa?

Sprawa jest bardzo prosta. Kiedy w wyniku nieszczęśliwego wypadku lub działania złodziei jedna (lub kilka) z szyb w twoim samochodzie lub domu zostanie zniszczona lub uszkodzona, musisz jak najszybciej skontaktować się z towarzystwem. Numer pod który musisz zadzwonić będziesz mieć podany na polisie. Teraz będą dwie możliwości, w zależności od tego co się stało i jak duże są zniszczenia:

1️⃣ W przypadku zbitej szyby w samochodzie konsultant poda ci adres odpowiedniego warsztatu w twojej okolicy i będziesz musiał tam odstawić samochód. Dzieje się tak najczęściej w przypadku całkowitego zniszczenia szyby i po przesłaniu do towarzystwa np. notatki policyjnej, w której jasno będzie napisane, że jesteś poszkodowanym;
2️⃣ wyznaczy Ci termin wizyty rzeczoznawcy
3️⃣ Rzeczoznawca przyjedzie, oceni rozmiary szkód i podejmie decyzję, czy szyba będzie naprawiana, czy jednak konieczna będzie jej wymiana. Następnie poda ci adres warsztatu.
4️⃣ Po wykonaniu naprawy, będziesz mógł odebrać z warsztatu swój samochód z naprawioną lub wymienioną szybą.

Jeśli potrzebujesz pomocy w doborze odpowiedniego ubezpieczenia dla Ciebie to zapraszamy do kontaktu.