Urlop w dobie pandemii. Czy jesteś na to gotowy?

Sezon wakacyjny ruszył a wraz z nim ruszyliśmy i my na urlopowe wojaże. I chociaż w tym roku do wyjazdów podchodzimy znacznie ostrożniej, to nadal w większości przypadków nie zamierzamy rezygnować z letniego wypoczynku, również tego za granicą. Co z ubezpieczeniem turystycznym w dobie pandemii? Czy można ubezpieczyć się na wypadek zarażenia?

Jak na początku każdego sezonu przypominam i uczulam, byś pamiętał o ubezpieczeniu siebie i swoich bliskich na czas urlopu.

Warto wiedzieć, że:

  • Odpowiednie ubezpieczenie turystyczne zapewni ci pokrycie kosztów leczenia oraz akcji ratowniczej w górach i na morzu;
  • pokrycie kosztów transportu do Polski w przypadków problemów ze zdrowiem lub wypadku;
  • dodatkowo, w ramach rozszerzenia polisy turystycznej o OC – możesz skutecznie ochronić się przed kosztami ewentualnych zniszczeń .

O ubezpieczeniu turystycznym i wymienionych elementach możesz dodatkowo poczytać we wpisie Bezpieczne wakacje, do czego serdecznie zachęcam.

Warto w tym miejscu przypomnieć jeszcze o karcie EKUZ, która stanowi dodatkowe zabezpieczenie w przypadku wakacji za granicą, a jest całkowicie bezpłatna. Więcej o karcie dowiesz się z wpisu Tajemniczy EKUZ.

Ubezpieczenie turystyczne a koronawirus

Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że obecnie niektóre produkty ubezpieczeniowe przewidują ubezpieczenie od ryzyka dotyczącego zarażenia się wirusem COVID-19, związanym z tym leczeniem i pobytem w szpitalu. Pamiętaj, by upewnić się, że twoja oferta polisy zabezpiecza cię na tą okoliczność.

Jeśli zdecydujesz się na wakacyjny wyjazd, pamiętaj o zachowaniu wszystkich rekomendowanych zasad ostrożności – baw się dobrze i bezpiecznie.

Bądź świadomy i #UbezpieczSieZglowa!

Odwiedź nas na gdańskim Ujeścisku lub skontaktuj się z nami telefonicznie bądź mailowo

Gdańsk Ujeścisko, ul. Piotrkowska 21C, 80-180 Gdańsk

#Ujeścisko #Ubezpieczenia #IbisUbezpieczenia #GdanskUbezpieczenia #UbezpieczeniaUjescisko #AgencjaUbezpieczeniowaGdansk #AgencjaUbezpieczeniowaUjescisko #Piotrkowska #Ibis

Inne wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Bezpieczne wakacje.
Tajemniczy EKUZ.