Ubezpieczenie nagrobka #UbezpieczSieZglowa

Zbliża się 1 listopada a wraz z nim dzień Wszystkich Świętych. W ten dzień szczególnie pamiętamy i wspominamy naszych najbliższych, których już nie ma pośród nas. Jest to również czas porządków na cmentarzach i grobach. Dzisiaj opowiem Ci o temacie ubezpieczeniowym ściśle z tym związanym, czyli o tym jak ubezpieczyć nagrobek.

Cmentarze, tak jak inne obiekty, są narażone na działania sił przyrody (nawałnice, opady, huragany) oraz niepożądane działania człowieka takie jak kradzieże czy dewastacje. Warto pomyśleć o ubezpieczeniu nagrobka od tych ryzyk, dzięki czemu w razie zdarzenia ubezpieczeniowego i wypłaty ubezpieczenia będziemy mogli sprawnie dokonać niezbędnych napraw.

Najczęstszą przyczyną uszkodzeń i zniszczeń nagrobków są nawałnice i powalone przez nie drzewa oraz, niestety, kradzieże i dewastacje.

Ubezpieczenie nagrobka dostępne jest jako dodatek do polisy ubezpieczeniowej na mieszkanie lub dom lub jako samodzielny produkt ubezpieczeniowy. W jego zakres wchodzi z reguły płyta, tablica z napisami oraz elementy ozdobne nagrobka stale z nim związane, takie jak np. rzeźby.

Oczywiście, ubezpieczenie nagrobka jak każdą ofertę, należy dokładnie przeanalizować biorąc pod uwagę takie czynniki jak: wartość nagrobka (i co za tym idzie – ewentualny koszt jego naprawy), możliwe ryzyka wystąpienia szkody (np. czy cmentarz leży na terenie zalesionym) zakres ubezpieczenia oraz wyłączenia ubezpieczyciela od odpowiedzialności.

Co do zasady ochrona ubezpieczeniowa nie obejmuje elementów ozdobnych niezwiązanych trwale z nagrobkiem, czyli takich jak znicze, bukiety czy wieńce. Częstymi wyłączeniami są także zużycie, uszkodzenia powstałe w wyniku osuwania się ziemi czy oblania nagrobka woskiem. Ponadto ubezpieczyciel często wyłącza odpowiedzialność za zniszczenia spowodowane przez zarządce cmentarza.

Bądź świadomy i #UbezpieczSieZglowa!

Odwiedź nas na gdańskim Ujeścisku lub skontaktuj się z nami telefonicznie bądź mailowo.

Gdańsk Ujeścisko, ul. Piotrkowska 21C, 80-180 Gdańsk

#Ujeścisko #Ubezpieczenia #IbisUbezpieczenia #GdanskUbezpieczenia #UbezpieczeniaUjescisko #AgencjaUbezpieczeniowaGdansk #AgencjaUbezpieczeniowaUjescisko #Piotrkowska #Ibis

Inne wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Suma ubezpieczenia nieruchomosci i najczęstsze błędy przy jej określaniu.
Bezpieczny dom.