Winter is coming #UbezpieczSieZglowa

Jest połowa października, co oznacza, że w większości polskich domów i mieszkań sezon grzewczy właśnie się rozpoczął a u niektórych trwa w najlepsze już od tygodnia bądź dwóch. Niestety oznacza to również wzrost pożarów spowodowanych korzystaniem z urządzeń grzewczych. Dzisiaj kilka słów przypomnienia o najważniejszych tematach z tym związanych.

Statystyki są jednoznaczne – gdy zaczynamy dogrzewać nasze mieszkania i domy rośnie liczba pożarów. Najczęściej przyczyną pożaru jest niewłaściwa eksploatacja lub wada instalacji grzewczej lub jej nadmierne obciążenie (spowodowane podłączaniem dodatkowych piecyków, farelek itp.) prowadzące do zwarć instalacji. Oczywiście, do pożarów prowadzi też często nieuwaga użytkownika. Wystarczy chwila by zaprószyć ogień lub doprowadzić do zwarcia. Jeśli chcesz wiedzieć, jak prawidłowo ubezpieczyć dom lub mieszkanie (w tym również od pożaru) zajrzyj do wpisu Bezpieczny dom oraz Czym jest rażące niedbalstwo i dlaczego powinieneś to wiedzieć?

Przypominam o przeglądach.

Właścicielom domów przypominam o obowiązkowych przeglądach, o których opowiadałem we wpisie Pamiętaj o przeglądach domu. Aktualne przeglądy są ogromnie istotne zarówno ze względów bezpieczeństwa, jak i z powodów związanych z wypłatą odszkodowania w wypadku zdarzenia ubezpieczeniowego.

Suma ubezpieczeniowa.

Pamiętasz, dlaczego w wypadku np. pożaru tak duże znaczenie ma twoje świadome podejście do ubezpieczenia domu lub mieszkania? Tylko prawidłowo wyliczona suma ubezpieczenia stanowi realne wsparcie w wypadku zdarzenia ubezpieczeniowego. Jeśli chcesz odświeżyć sobie wiedzę o tym zagadnieniu, to polecam Ci wrócić do wpisu Suma ubezpieczenia nieruchomości i najczęstsze błędy przy jej określaniu, którego tematem była właśnie suma ubezpieczeniowa i jej istota.

Trzymaj się ciepło i bezpiecznie!

Odwiedź nas na gdańskim Ujeścisku lub skontaktuj się z nami telefonicznie bądź mailowo. Bądź świadomy i #UbezpieczSieZglowa!

Gdańsk Ujeścisko, ul. Piotrkowska 21C, 80-180 Gdańsk

#Ujeścisko #Ubezpieczenia #IbisUbezpieczenia #GdanskUbezpieczenia #UbezpieczeniaUjescisko #AgencjaUbezpieczeniowaGdansk #AgencjaUbezpieczeniowaUjescisko #Piotrkowska #Ibis

Inne wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Ubezpieczenie domku letniskowego.
Czym jest rażące niedbalstwo i dlaczego powinieneś to wiedzieć.
Bezpieczny dom.
Pamiętaj o przeglądach.
Suma ubezpieczenia nieruchomości i najczęstsze błędy przy jej określaniu.